Bądźmy razem 13 grudnia, przeciwko demontażowi państwa prawa!

Drodzy Nowocześni i Sympatycy,

Nowoczesna wzywa do masowego udziału w organizowanym w dniu 13 grudnia o godz.16:45, ul. Piotrkowska 138/140, proteście przeciwko demontażowi państwa prawa.

Ponad wszelkimi podziałami politycznymi wzywamy Członków i Sympatyków Nowoczesnej, wszystkich łodzian i mieszkańców naszego województwa, wszystkich Polaków, do masowego udziału w demonstracji! Nie pozwólmy demontować polskiej demokracji! Nadszedł czas by wypowiedzieć posłuszeństwo tej władzy!

Prosimy o rozpowszechnianie informacji o demonstracji do wszystkich zainteresowanych!

Prosimy o udostępnianie posta ze strony Nowoczesna Łódzkie oraz wydrukowanie i rozwieszanie na tablicach informacyjnych w blokach ulotek informujących o demonstracji oraz PLAKATU (załącznik).

Ulotki w formie drukowanej będą dostępne w biurze od jutra (piątek, 9.12.2016r.). Osoby zainteresowane proszone są o ich odbiór. Prosimy o kontakt telefoniczny z Dyrektorem Biura Poselskiego, Damianem Raczkowskim, w celu umówienia terminu odbioru: 538 357 034.

Demonstracja ma charakter partyjny, prosimy więc o przyniesienie znaczków, flag, transparentów, banerów oraz LATAREK, którymi chcemy oświetlić kamienicę, w której mieści się siedziba PISu.

Link do informacji o proteście na Facebooku Nowoczesna Łódzkie:

https://www.facebook.com/Nowoczesna.Lodzkie/posts/1998834983676817?__mref=message_bubble

Link do wydarzenia „PEŁZAJĄCY STAN WOJENNY”: https://www.facebook.com/events/361141294220481/

Wspólne oświadczenie Nowoczesna, KOD, PO, SLD, Dziewuchy Dziewuchom:

Szanowni Państwo, Przyjaciele,

13 grudnia 1981 roku na zawsze pozostanie dla Polaków datą szczególną i wywołującą wyjątkowo silne emocje. Wydarzenia tamtych lat kojarzyć nam się będą z likwidacją wolności zgromadzeń i stawianiem jednych Polaków przeciw drugim. W pamięci pozostanie widok umundurowanych dziennikarzy przekazujących „informacje” pochodzące od faktycznego, lecz nie umocowanego w Konstytucji ośrodka władzy.
Już 8 lat później mieliśmy nadzieję, że tamte wydarzenia są tylko historią, że Polska stanie się nowoczesnym, demokratycznym Państwem, przyjaznym domem dla swoich obywateli niezależnie od ich przekonań, poglądów czy wyznania. Kolejne 25 lat uczyniło nasze marzenia rzeczywistością do tego stopnia, że nie mogliśmy przewidzieć iż metody „ojców założycieli socjalistycznej ojczyzny” kiedykolwiek wrócą i znów zepchną Polskę na pobocze europejskiej i demokratycznej drogi.

Tak się niestety jednak stało – od 25 października 2015 roku jesteśmy świadkami bezprecedensowego ataku na Państwo prawa, europejskie wartości i wszelkie postawy odbiegające od sztampy którą próbuje zaaplikować nam partia rządząca.
Świadkami Pełzającego Stanu Wojennego.

Stopniowo wyłączane lub zmieniane w parodię samych siebie są kolejne instytucje stojące na straży swobód obywatelskich. Prawo i Sprawiedliwość zniszczyło Trybunał Konstytucyjny, zmieniło telewizję publiczną w rządową tubę propagandową, ograniczyło wreszcie jedno z podstawowych praw gwarantowanych przez Konstytucję – prawo do swobodnego manifestowania, po raz kolejny dzieląc Polaków i przyznając części z nich prawo blokowania tych „gorszych”.

Władza buduje społeczeństwo etatystyczne, w którym przywileje są rozdawane wg kryterium przynależności partyjnej lub mają zapewnić poparcie dla PiS w kolejnych wyborach.
Nie ma na to naszej zgody!

13 grudnia w wielu miastach odbędą się manifestacje KOD i innych ugrupowań – razem, osobno, różnie. Pod różnymi hasłami, w różnych godzinach. Pokazujemy różnorodność ale i wspólny sprzeciw dla totalitarnych metod ogarniętych żądzą zemsty na wszystkich „onych” władz.
W Łodzi włączamy się w to wydarzenie razem z innymi organizacjami politycznymi i obywatelskimi poprzez manifestację „Pełzający Stan Wojenny”. Łączymy siły, aby pokazać, że istnieje pewien fundament, wspólny mianownik wartości ważny dla wszystkich – niezależnie od barw partyjnych, poglądów na wysokość zasiłków czy stosunek do prywatyzacji.
Tym fundamentem są demokracja i praworządność. Stajemy razem – z Dziewuchami Dziewuchom, .Nowoczesną, Platformą Obywatelską, Sojuszem Lewicy Demokratycznej w Łodzi i wszystkimi którzy podzielają krytyczny stosunek do barbarzyńskich metod stosowanych przez PiS.

To jest nasz łódzki udział w Strajku Obywatelskim, Stop Dewastacji Polski i każdej innej akcji sprzeciwu wobec dyktatury.

Tak łączą się Łodzianie.

Tak łączą się wolni ludzie.

Połączmy się wszyscy – 13 grudnia 2016 r., godz. 16.45, Piotrkowska 138/140.
Sprawmy, aby Pełzający Stan Wojenny był okazją do zjednoczenia, a nie kolejnego dzielenia Polaków.

jarek1

2

 

NAPISZ DO NAS

Masz pytanie lub komentarz? Czekamy na Twoją wiadomość!

Wysyłanie

©2019 .Nowoczesna Wszelkie prawa zastrzeżone

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?