Konferencja prasowa koła .Nowoczesna Łódź- Śródmieście wraz z Katarzyną Lubnauer

 

W południe odbyła się konferencja prasowa Nowoczesnej w sprawie sytuacji, jaka ma miejsce w SP nr 2 w Łodzi. Szkoła ta otrzymała zgodę na utworzenie 3 klas pierwszych w naborze na rok szkolnych 2017/2018. Do szkoły zgłosiło się ponad 60 dzieci, niestety Prezydent Tomasz Trela poinformował Dyrekcję, iż jedna z klas musi zostać przeniesiona do innej placówki.
Damian Raczkowski: „Po pierwsze: po rozmowach z rodzicami nie dziwię się, że czują się oni oszukani. Wybrali najlepszą szkołę dla swoich dzieci ale urzędnik twierdzi, że wie lepiej, co dla ich pociech będzie lepsze. Po drugie: apeluję do Pana Prezydent o spotkanie się z rodzicami i wykazanie chęci do rozmowy.”
Katarzyna Lubnauer: „Pan Prezydent nie może iść w zaparte, ta placówka cieszy się bardzo dobrą opinią, klasy są bardzo dobrze przystosowane dla uczniów klas I-III. Na następnej sesji Rady Miejskiej poprosimy radnych, aby złożyli wniosek o dyskusję na ten temat i udzielenia publicznej informacji przez Pana Prezydenta.”

W konferencji udział wzięli rodzice pierwszoklasistów oraz Pani Ewa Drewnowicz, wieloletnia Dyrektor tej placówki. Nowoczesna będzie z rodzicami na najbliższej Komisji Edukacji w Łodzi, a także na sesji Rady Miejskiej.

 

Konferencja prasowa koła Nowoczesna Łódź Śródmieście wraz z Katarzyną Lubnauer. W południe odbyła się konferencja…

Opublikowany przez Nowoczesna Łódzkie na 5 czerwca 2017

NAPISZ DO NAS

Masz pytanie lub komentarz? Czekamy na Twoją wiadomość!

Wysyłanie

©2020 .Nowoczesna Wszelkie prawa zastrzeżone

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?