Obywatelska Inicjatywa Uchwałodawcza w Radomsku

 

Nowoczesna Łódzkie to silne struktury nie tylko w Łodzi ale także w mniejszych miejscowościach województwa łódzkiego. Działacze radomszczańskiego koła .Nowoczesnej rozpoczęli zbiórkę podpisów poparcia za wprowadzeniem Obywatelskiej Inicjatywy Uchwałodawczej w Radomsku.
„Tylko dzieląc się władzą można osiągnąć wyższy poziom świadomości i zaangażowania społecznego. Dzięki inicjatywie uchwałodawczej w niektórych miejscach w Polsce mieszkańcy doprowadzili nawet do wybudowania szpitala, ale też osiągnęli czasem może bardziej błahe cele, ale stało się to z pewnością dlatego, że radni dostali sygnał – mocny sygnał w postaci wyraźnego głosu mieszkańców o ich potrzebie” – podkreśla Kamil Bugdal, Koordynator działań mających na celu wprowadzenie inicjatywy.
Jak podkreślił Przewodniczący struktur N w Radomsku, Przemysław Kossowski:
„Umożliwienie mieszkańcom udziału w sprawowaniu władzy w sposób szerszy niż tylko prawo pójścia do urny wyborczej zdecydowanie poprawi poziom świadomości. Czynimy starania o wprowadzenie OIU, gdyż jesteśmy odpowiedzialni za nasze miasto i chcemy by każdy mieszkaniec też tą odpowiedzialność poczuł.”

 

Nowoczesna Łódzkie to silne struktury nie tylko w Łodzi ale także w mniejszych miejscowościach województwa łódzkiego….

Opublikowany przez Nowoczesna Łódzkie na 31 maja 2017

NAPISZ DO NAS

Masz pytanie lub komentarz? Czekamy na Twoją wiadomość!

Wysyłanie

©2020 .Nowoczesna Wszelkie prawa zastrzeżone

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?