Otwarcie wystawy rysunku politycznego w łódzkiej Nowoczesnej.

Serdecznie zapraszamy na otwarcie wystawy rysunku politycznego Pana Włodzimierza Stelmaszczyka, który komentuje bieżące wydarzenia polityczne za pomocą rysunków.
Nowoczesna jest partią, która w swoim programie głosi m.in. wolność artystyczną, a także wspieranie kultury. Satyra niejednokrotnie już w historii Polski była tym, co łączyło Polaków i podnosiło ich na duchu w trudnych sytuacjach.
Politycy są najczęściej na celowniku kabaretów czy rysowników. Nie zabraknie Pana prezesa, posłanki Pawłowicz, ministra Waszczykowskiego czy ministra Błaszczaka. Jesteśmy partią, której przedstawiciele mają do siebie dystans i potrafią się śmiać nie tylko z kogoś ale i z samych siebie. Dlatego z chęcią wsparliśmy Pana Włodzimierza. Na wystawie będzie można obejrzeć ponad 60 „komentarzy” do dzisiejszego życia politycznego.
Zapraszamy 9 marca o godz. 18:00 w siedzibie Nowoczesnej przy ul. Piotrkowskiej 67

O Panu Włodzimierzu:
„Jestem malarzem i wykładowcą akademickim. Rysowaniem zainteresowałem się, kiedy dowiedziałem się, że mój ulubiony reżyser Woody Allen rozważa możliwość kręcenia swojego kolejnego filmu w Polsce i będzie poszukiwał osób o odpowiednim (komicznym) emploi….
Ponieważ w naszym życiu publicznym aż roi się od tego typu postaci (Antoni, prezes, Rydzyk, Pawłowicz, Suski itd.) zacząłem śledzić „dobrą zmianę” i entuzjastycznie dokumentować jej dokonania. Ilekroć zamierzałem odpocząć okazywało się, że rzeczywistość wyprzedza moje najśmielsze pomysły”.

NAPISZ DO NAS

Masz pytanie lub komentarz? Czekamy na Twoją wiadomość!

Wysyłanie

©2020 .Nowoczesna Wszelkie prawa zastrzeżone

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?