STANOWISKO SIECI EKSPERCKIEJ LEPSZA POLSKA „ZDROWIE” W SPRAWIE PROTESTU LEKARZY REZYDENTÓW

W dniu 2 października lekarze z Porozumienie Rezydentów OZZL i przy wsparciu Porozumienie Zawodów Medycznych rozpoczęli protest głodowy sprzeciwiając się dalszej degradacji poziomu opieki zdrowotnej w Polsce i zbyt niskim nakładom finansowym przeznaczanym na system opieki zdrowotnej w Polsce.

W imieniu niezależnych specjalistów zawodów medycznych Sieci Eksperckiej Lepsza Polska Zdrowie .Nowoczesna wyrażamy poparcie dla postulatów Porozumienia Rezydentów OZZL, jak i dla formy protestu. Popieramy rozszerzenie akcji protestacyjnej i włączenie się w nią innych zawodów medycznych.

Postulaty rezydentów zmian w opiece zdrowotnej są zbieżne z założeniami reformy opieki zdrowotnej w Polsce opracowanymi przez ekspertów ochrony zdrowia SELP Zdrowie. Od wielu miesięcy prowadzimy w całej Polsce akcje uświadamiające, że sytuacja w opiece zdrowotnej jest bardzo zła. Tylko wprowadzenie nowoczesnego systemu opieki zdrowotnej w połączeniu ze wzrostem finansowania go stwarza możliwości zatrzymanie procesu degradacji jakości i dostępności usług zdrowotnych i rozpoczęcie powolnego procesu budowy nowoczesnej opieki zdrowotnej w Polsce.

Dr n. med. Sławomir Gonciarz
Koordynator Krajowy d/s Ochrony Zdrowia

Dr hab. n. med. Grzegorz Surkont
Z-ca Koordynatora Krajowego d/s Ochrony Zdrowia

STANOWISKO SIECI EKSPERCKIEJ LEPSZA POLSKA "ZDROWIE" W SPRAWIE PROTESTU LEKARZY REZYDENTÓWW dniu 2 października…

Opublikowany przez Nowoczesna Łódzkie na 18 października 2017

NAPISZ DO NAS

Masz pytanie lub komentarz? Czekamy na Twoją wiadomość!

Wysyłanie

©2019 .Nowoczesna Wszelkie prawa zastrzeżone

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?